از خودتان در برابر شیطان محافظت کنید

در شیخ ذوب شدن و با او یکی شدن ٬ تنها راهِ بودن در زیر سایه یِ قدرت پیامبر است .

لا حول ولا قوه الا بالله العلی العظیم [ صد بار در روز ]

برداشته شده از دروس شیخ حشام

Farsi PDF File

English

دفاع شخصی :

زمانی که با چیزی و یا انرژی ای که ناپسند است رو به رو می شویم٬ طریقت نقشبندی شروع به محافظت می کند : اولین و مهمترین : شیاطین و بدی ها نمی توانند هیچ گاه با مولانا شیخ ناظم رو به رو شوند . بنابر این مفتخریم که با قرار دادنِ عکس هایِ وی ٬ در بالایِ تختِ خواب٬ اتاق نشیمن٬ اتاق ناهارخوری٬ و ورودیِ خانه٬ در ماشین ٬ بدی و انرژی منفی را از خود دور کنیم .

قدرت سلام دادن به پیامبر و فرستادنِ صلوات شر را می سوزاند٬ چرا که پیامبر اکرم قول داده است که برایِ هر سلام و ستایش و صلواتی که نمازگذار و عبادت کننده بر او می فرستد ٬ در مقابلش برایِ پاسخ دادن قرار بگیرد . این نور حضرت محمد است که بدی ها را از بین می برد و از ما دور می کند .

 

دعا و عبادت :

بسم الله الذي لا يضر مع اسمه { حبیبی الله } شيء في الأرض و لا في السماء و هو السميع العليم  [ سه مرتبه خوانده شود ] به نام خدای یگانه که با نامش (هیچ) چیزی در آسمان و زمین زیان نبیند و او شنوایِ داناست [ سه مرتبه ].

آتش مشکلات :

برایِ سرد شدنِ این آتش و تبدیل شدنش به آتش عشقِ الهی :

سوره یِ ۲۱ ٬ آیه ۶۹ : گفتيم " ای آتش، بر ابراهيم سرد و سلامت باش. " قُلْنَا يَا نَارُ كُونِي بَرْدًا وَسَلَامًا عَلَى إِبْرَاهِيمَ : [ ۳۳ بار در روز ] برای رهایی از استرس و خشم : سی و سه بار در روز٬ به علاوه یِ زمانی که در حالِ وضو هستید این را بخوانید و آگاه باشید که نورِ وضو آن خشم را از شما دور می کند . این خشم راهی ست که شر و شیطان از در آن به شما وارد می شود .

حتما تعویذ را به همراه داشته باشید :

این یک نشانِ خاصِ عرفانیست که نشان دهنده یِ وصل شدنِ شخص به حکومت الهی می باشد . پیروانِ سلطان الاولیا٬ شیخ محمد ناظم حقانی ٬ باید این مدل تعویذ و یا مانند این را به همراه داشته باشند . این تعویذ باید همراهِ افرادِ خانواده٬ در خانه ٬ رویِ  همه ی ِ پنجره هایِ خانه در قسمتِ راست باشد . انشاالله در آینده مقاله ای را که در باب اهمیت تعویذ نوشته شده است را به فارسی ترجمه می کنیم . برای گرفتن تعویذ می توانید به شیخ مراجعه کنید -

 

 

 

 

فرشتگان این را برایِ حفاظت از پیامبر در تولد داده اند : - برایِ بزرگسالان و کودکان -

فرشتگان کبریایی همگی مادر پیامبر آمنه را در بر گرفته بودند٬ به طوری که او در میانِ آن ها در وسط قرار گرفت و بنابر این وی از هر گونه جن و یا هر بدی و شر و خطری در امان بود . در همین وقت٬ یکی از فرشتگان آمنه را خطاب قرار داد و گفت : " آمنه ! برایِ تو خبر خوشی دارم ! تو کودکِ متبرکی را به دنیا می آوری٬ که او اول و آخر تمامِ پیامبران است٬ و سرور و سالارِ زمین می باشد٬ و رهبرِ امتش است . خداوند قادر و متعال خود شاهد و محافظ اوست از کودکی تا به آخر . زمانی که کودک مبارکت به دنیا آمد٬ برایِ محافظت از وی این ها را بخوان :

 1. بِسمِ اللهِ اسطَرَکَ رَبَّک وَ عَوَّضَکَ بِالوَحید

به نام (تو) خدای یگانه که می‌جویمت به پروردگاری و تنها تو را (در آن مقام) جای می‌دهم

 1. مِن شَرِّ كُلُّ حاسِدٍ وَ قائِمٍ وَ قَعيد

از گزند همه‌ی حسودانِ ایستاده و نشسته

 1. وَ كُلُّ خَلقٍ زايِد

و هر آفریده‌ی دیگری

 1. وَ عَنِ الفَسَدِ جَهلٍ وَ كُلُّ خَلَفٍ فاسِد

و از تباهی نادانی و از هر چه تباه آید

 1. مِن نافِذٍ اَوعابِثٍ وَ کُلُّ جِنٍ مَريد

از رخنه کننده(فضول؟) یا سبک‌سر(احمق) و هر جن سرکشی

 1. يَأخُذُ بِالمُرصِدٍ بِالطُرُقِ المُواريد

که از راه‌های آسان* به آنچه می‌جوید دست می‌یابد

 1. لا يَضُرَّهُ وَ لا يَعتُنَهُ فِي يَقَظَةٍ وَ لا مَنام وَ لا فِي ظَعنٍ وَ لا فِي مَقام

که آسیبش نمی‌رساند و متوجه او نمی‌شود (نه) در بیداری و نه درخواب و نه در سفر و نه در مقام

 1. سَجيسَ اللَيالِي وَأَواخَرَ الأَيّام يَدَ اللهِ فَوقَ أَيدِيهِم وَحِجابَ اللهِ فَوقَ عادِيَتِهِم

در شبهای تیره و روزهای گذشته، دست خدا بالای دستهایشان است و حجاب خدا بر حمله‌هایشان است.

 

زمانی که به دعایِ بیشتری نیاز است ...

اَعوذُ بِوَجهِ اللهِ الكَريم وَبِكَلَماتِ اللهِ التامّات اَلَّتي لا يُجاوِزُهُنَّ بَرٌّ وَلا فاجِر مِن شَرِّ ما يَنزِلُ مِنَ السَماءِ و ما يَعرُجُ فيها وَمِن شَرِّ ما يَخرُجُ مِنها، وَمِن فِتَنِ اللَيلِ وَالنَهارِإِلّا طارِقاً يَطرُقُ بِخَيرٍ يا رحمن

 

زمانی که این دعا خوانده می شود٬ آتش فتنه و شیطان٬ خاموش می شود ! بنابر این٬ برایِ اینکه تحتِ تاثیرِ این نیرویِ شیطانی قرار نگیریم این دعا خوانده می شود .

برایِ کمک هایِ ماورایی و غیر قابلِ دید ٬ بخوانید:

 

 1. مدد یا سیدی ,  یا صاحبی ,  یا رسول ,  یا الله . ( پنج بار )

 

زمانی که سوارِ ماشین٬ هواپیما٬ قطار می شوید این را بخوانید :

وَالشَّمْسُ تَجْرِي لِمُسْتَقَرٍّ لَّهَا ذَلِكَ تَقْدِيرُ الْعَزِيزِ الْعَلِيمِ ﴿38﴾ قرآن کریم٬ سوره یِ یاسین ٬ آیه یِ سی و هشتم ٬ صد بار خوانده شود . بسم الله ارحمن الرحیم :" تَقْدِيرُ الْعَزِيزِ الْعَلِيمِ " این همان معنی قادر و عالم است .

زمانی که به خانه یِ خویش و یا مکانِ دیگری وارد می شوید٬ برایِ محفوظ بودن٬ و ادایِ احترام به آنچه که قابلِ دید ما نیست بخوانید :

 1. السلامُ العلیکَ یا رسول الله٬ و سلامُ علیکَ با العباد الصالحین و الغایبین .
 2. سوره یِ اخلاص [ یک مرتبه ]

برایِ پاک کردنِ محیطی از انرژی منفی و بد :

{ از صاحبِ دنیا بخواهید تا شما را در برابرِ مشکلاتِ دنیا حمایت کند . }

قرآن مجید [ سوره نمل٬ آیه ۳۰ ]  إِنَّهُ مِن سُلَيْمَانَ وَإِنَّهُ بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ ﴿30﴾

دعا بر آب کنید :

 • ۴۰ بار سوره یِ حمد را بر رویِ آب بخوانید برایِ دوری از دود و اعتیاد
 • بر رویِ آب ٬ ۷ بار سوره یِ حمد ٬ ۷ بار سوره یِ اخلاص ٬ ۷ بار سوره یِ فلق ٬ ۷ بار سوره یِ ناس را بخوانید و بنوشید و  برایِ رفعِ انرژی هایِ بد که در بدن وجود دارد و ناراحتی هایِ جسمی در چهل روز  همه ی این ها را مرتب بخوانید و بنوشید .

قبل از خواب :

 • غسل انجام دهید
 • دو رکعت نمازِ مستحب بخوانید
 • پس از آن سوره یِ اخلاص ٬ فلق و ناس را بخوانید و خودتان را با نور عبادت پاکیزه کنید
 • ترجیحا به وقتِ خواب سرِ خود را بپوشانید - حفاظ -
 • به پشت و یا به سمتِ راستِ خود بخوانید و هرگر به رویِ معده و یا به سمتِ چپ نخوابید
 • اگر در نیمه شب بیدار شدید نمک بخورید

تمرینِ انرژی :

علم الحق - دانشِ حقیقت -

در مراقبه با شیخ ٬ با تنفسِ خود ٬ ذکرِ هو الله هو ٬ را بگویید . تصور کنید که نوری شما را در برگرفته است . متصور شوید که در محفظه ای از انرژی قرار دارید که از شما محافظت می کند و آرام آرام بدی ها و شر را از شما می گیرد .

شر و شیطان را در خود و با خود از بین ببرید

 

1 : آگاه باشید از بدی هایِ درونیِ خویش .

ما انرژی هایِ مضر تولید می کنیم ٬ و این انرژی همانندِ توده ای ما را در بر می گیرد . این همان کاریست که ما به عنوانِ انسان انجام می دهیم .

 

 • بسیاری از ما با توده ای از انرژی منفی حرکت می کنیم . از کودکی این انرژی را در خود ایجاد می کنیم ٬ و این همان چیزیست که ما آن را نفس الطَِفل و یا ذاتِ کودکانه می نامیم .
 • این انرژی مضر با حرکات بچه گانه یِ ما رشد می کند .
 • با بزرگ شدنِ این انرژی٬ در ما تکبر٬ غرور ٬ و خودبینی نیز رشد می کند تا ما را به دروغ و خیانت وا دارد و این به فراموش کردنِ پیامبر و از یاد بردنِ خداوند متعال و اولیا می انجامد .
 • این ها همه با هم توده ای از انرژی منفی می شود که ما را در بر می گیرد .

2: نیازمند کمک زاهدان و پرهیزگاران و سپس خودمان بودن

بیعت در قلب مثلِ دارو برایِ بیمار عمل می کند . شیخ با این ارتباطِ قلبی به شما داروهایِ عرفانی و روحیتان را به مقدار معین و لازم در زندگی شما می رساند .

 بنابر این زمانی که شما به این مرحله می رسید که باور دارید و تایید می کنید که ایمانتان را ٬ خودتان را و اعتماد به نفستان را گم کرده اید و قادر به مراقبه نمی باشید و نمی توانید تمرکز کنید و ... این ها همانند یک راهِ ارتباطی برایِ شما عمل می کنند و این به انرژی خوب اجازه می دهد که به درونِ این محفظه یِ منفی نفوذ کند . محفظه ای که شما با شیطان و نفستان ساخته اید . اولیا٬ یک راهِ نفوذ برایِ انرژیِ خوب و مثبت در شما ایجاد می کنند٬ و این انرژی مثبت را که از خورشید سرچشمه می گیرد را توسط این راهِ ارتباطی ٬ آرام آرام ٬ به درونِ شما هدایت می کنند و همین آن انرژی بد و مضر را که در اطرافِ شما وجود دارد را نابود می کند .

 

3: اگر شما اجازه دهید که این محفظه یِ منفی به وسیله یِ این انرژی هایِ مثبت از بین برود ٬ این یک کانالِ ارتباطی برایِ شما به آسمان ها باز می کند ...

هر انسانی یک کانالِ ارتباطی دارد که خداوند به او می بخشد . این کانالِ ارتباطی تنها برایِ خود شما وجود دارد و نه برایِ شخصِ دیگری . تنها کسی که می تواند شما را در راهِ رسیدن به این کانالِ ارتباطی کمک و راهنمایی کند٬  پزشکِ روحی و عرفانی شماست ٬ کسی که قادر باشد یک ماشینِ تفرقِ اتصال را در این راهِ ارتباطی در هر سه روز یکبار قرار دهد . همانند پزشکی که به شما هر چند ساعت یک بار سرم وصل می کند ٬ این پزشکان تنها سرم را وصل می کنند ٬ آن ها به شما مشت نمی زنند٬ شما را تنها متصل نگاه می دارند .

4: دکتر شما ٬ راهنمایِ شماست و اوست که باید این راه ارتباطی را برایِ شما قرار دهد .

اگر دکتر شما وجود نداشته باشد ٬ شما به تنهایی قادر نیستید که در آن محفظه یِ انرژیِ مضر و منفی ٬ راهی به نور باز کنید .

 این دکتر است که باید ضعف شما را پیدا کرده و همان نقطه را نشان کند و سوراخ کند تا به راهِ ارتباطی برسد . اینجاست که دکتر سرم را وصل می کند و پس از چند روز بیمار درمان یافته و بلند می شود . { این سرم بیعتِ شما با راهنماست }

5 : اولیای خداوند آن راه ارتباطی را برایِ شما قرار می دهند و همین باعث می شود که شما انرژی مثبت را دریافت کنید .

چگونه ما می توانیم این نیرویِ بهشتی و خدایی را دریافت کنیم ؟

من به جرات می توانم بگویم که تنها راهی که شما می توانید این انرژی را دریافت کنید٬ مراقبه است . مراقبه همانند این می ماند که شما در زیرِ ذره بین قرار بگیرید . اگر شما یک کاغذ را زیرِ نور خورشید قرار بدهید ٬ نور خورشید آن را نمی سوزاند . ولیکن اگر شما یک ذره بین را رویِ کاغذ بگذارید ٬ آن وقتست که کاغذ می سوزد . انرژی که شما در مراقبه دریافت می کنید ٬ آن توده یِ انرژیِ منفی را که شیاطین به دورِ شما ساخته اند را می سوزاند و از بین می برد .

 6: بنابراین مراقبه همچون ذره بین عمل می کند ٬ و این کمک می کند که انرژی مثبت و خوب بر انرژی منفی غلبه کرده و آن را از بین ببرد .

اولیایِ خداوند٬ همگی دارایِ انرژیِ مثبتِ عظیمی هستند که از عشقِ آنان به پیامبر نشات گرفته است . زمانی که شما در مراقبه ٬ با آن ها ارتباط برقرار می کنید٬ در واقع شما به انرژی مثبتِ آن ها دست پیدا می کنید که این آن توده یِ انرژیِ منفی را می سوزاند . اگر عشقِ اولیا به پیامبر آشکار می شد می توانست همه چیز را بسوزاند . زمانی که آن عشق می آید ٬ آنان نمی توانند خودشان را کنترل کنند و ناخودآگاه اشکشان می آید .

7 : در شیخ ذوب شدن٬ همان یکی شدن با ذاتِ الهی خودتان است .

شما ضربدر شیخ می شوید شیخ ! همان یک ضربدر صفر است که می شود صفر . اولیایِ خداوند به صورت قوی و مشتاقانه در محضر پیامبر چه در دنیا و چه در آخرت قرار می گیرند.

آن ها همواره به دنبالِ او هستند ٬ او را می بینند و با او رو در رو به صحبت می نشینند بی هیچ حجاب و پرده ای . انرژی ای که حضورِ پیامبر ایجاد می کند بسیار قدرتمند می باشد . زمانی که خودتان را در مراقبه در محضر او حس می کنید٬ زمانیست که او شما را با عشق و انرژی زیبایی که خداوند به او عطا کرده ست ٬ پوشش می دهد . این انرژی قادر به سوزاندن و از بین بردن تمامِ انرژی هایِ مضر و منفی ست .

 

 

نسما ,تشعشعات نورانی و مراقبه

در فرهنگ عرفانی ٬ بدنِ غیر فیزیکی نَسما نامیده می شود . نسما در هر جسمِ فیزیکی وجود دارد ٬ و مثلِ یک نسیمِ انرژی می ماند که توسطِ بازده هایِ شیمیاییِ بدن به وجود می آید .

 نسما در وجودِ انسان همانند شبنمی به رویِ گل رز می ماند . در مراحل بالا که ارتباط با منبع انرژی الهی برقرار می شود ٬ می شود بدونِ زبان چشید٬ بدونِ چشم ها دید ٬ و بدونِ گوش ها شنید .

با استفاده از نسما ٬  { HSP { High Sensory Perception - قدرت مشاهده و درک قوی - ٬ برایِ شخصِ عرفانی و التیام دهنده به وجود می آید . نسما نشات گرفته از انرژیِ محرمانه ایست که زمانی که ما کاری انجام می دهیم ٬ فکری می کنیم ٬ و یا با شکلِ باورها و نیتِ درونی ما ٬ تولید می شود . نسما در انسان ها ٬ قادر است که جسمِ فیزیکی را در هر زمانی به واسطه یِ انرژی جریان یافته در ماورا ترک کند .

زمانی که جریانی از انرژی روحی و عرفانی مختل شده باشد و یا نارسایی به بار بیاورد ٬ سلامتیِ بیمار به صورت مضر تحتِ تاثیر قرار می گیرد ٬ و به درد ٬ بیماری ٬ پریشانی و اندوه می انجامد . این ها علامت هایی هستند که نیاز ما را به متعادل کردنِ انرژی مان ٬ نشان می دهند .

آرامش یافتنِ روحی و عرفانی ٬ نه تنها چیزی عجیب و جادویی نیست ٬ بلکه بسیار هم ساده است . اگر چه گاهی وقت ها پیچیده هم می شود . تکنیک هایِ رسیدن به آرامش روحی و عرفانی ٬ به محیطِ انرژی ای که در اطراف ما وجود دارد نیز بستگی دارد . هرکس دارایِ یک حیطه یِ انرژی می باشد که آن ها را در برگرفته و این انرژی ها در سلامتِ شخص نیز نفوذ دارند .